Костадин Йочев
автор във Framar.bg
    Журналист във Фрамар Медиa, автор на материали и програми в раздел Спорт от 2013 година
Спортът е част от живота на Костадин Йочев от най-ранна възраст. Първите му стъпки в тази насока са във футбола, като наследник на спортна фамилия. В последствие се занимава с джудо, като е шампион на България за момчета. По-късно се ориентира към кикбокс и муай тай, като в първата дисциплина е вице републикански шампион при мъжете. Като част от бойните спортове, се специализира в кондиционните и фитнес тренировките.
Встрани от спорта, Костадин е магистър по „Банков мениджмънт“ и бакалавър по „Международни Икономически Отношения“ и „Международни Финанси“, участвал е в курсове за повишаване на квалификацията, включително:
- „Управление на малък и среден бизнес“ в Солун, Гърция;
 - Стенография и машинопис;
 - „Бизнес английски и делова кореспонденция“;
 - „Борсова търговия и международни борсови операции“
 - „Борсови анализи и трейдинг“.
 
Автор е на множество публикации и финансови анализи във вестниците „Банкер“ и „Капитал“, както и седмичен бизнес анализатор в телевизия „Икономика“.
Интереси:
- Бойни спортове
 - Фитнес и кондиционни тренировките
 - Тенис на корт и маса
 - Футбол
 - Колоездене и маунтинбайкинг
 - Баскетбол
 - Плажен волейбол
 - Планинарство
 - Бягане и трекинг
 - Пътувания
 - Здравословен начин на живот
 
Страници и групи в социалните мрежи:
Електронна поща: media@framar.bg
Мобилен телефон: 0884/ 626 013
Уебсайт: https://sport.framar.bg/
Коментари към Костадин Йочев