Гергана Караилиева
автор във Framar.bg

Гергана Караилиева е част от екипа на framar.bg от 2017 и работи в разделите, посветени на здравната и социална политика. По образование е филолог. Завършила е българска филология във ВТУ.
Преди да стане част от екипа на един от най-авторитетните здравни сайтове, което тя приема като особено силно професионално предизвикателство, тя работи в продължените на 12 години в телевизия „Яница“ – Нова Загора, където е автор и водещ на две публицистични и едно културно предаване, а след това и във вестник „Раднево днес“.
Убедена е, че няма нищо по-ценно от доверието на хората и журналистите трябва да го заслужат с ясно изразеното си мнение, със страстта, която влагат във всеки написан ред, със силата на словото си. Вярва, че ще дойде ден, в който професията ще бъде достойна за уважение и защото екипът на framar.bg работи активно за това.
Обича да чете и да спори.
- Интервю за avtora.com - От почти година сме в необявена война с милионна смъртност
- Специална награда Зелено Перо 2021 - B2B Media
-
За казуса с Националната детска болница и за здравната журналистика през 2021 г. – интервю на Гергана Караилиева в Телевизия Загора - TV Zagora
Уебсайт: https://media.framar.bg
Публикации на автора

Епидемията от дифтерия в Гвинея изисква спешни мерки

Изкуствен интелект открива протеинова основа за ваксина срещу гонорея

Еврокомисията одобри подобрената ваксина срещу COVID-19 на Новавакс

Неграмотната и неправилно структурирана реч причинява физически стрес у хората

Ракът на кожата може да бъде открит чрез мастните молекули в клетките

У нас е открит случай на поставения под наблюдение подвариант на Омикрон – BA.2.86

Огнище на COVID-19 във ферма за норки край Стара Загора

По-бързото развитие на Алцхаймер при жените може да се дължи на ефекта на хормона естрадиол

Изкуствен интелект открива, че лекарство против малария може да бъде използвано за лечение на остеопороза

Модел на конволюционна невронна мрежа имитира функциите на мозъка

Протеиновите молекули ITGA3 играят ключова роля за развитието на множествената склероза

Коментари към Гергана Караилиева